Najczęściej zadawane pytania.

Czym jest fotowoltaika?

Najkrócej proces fotowoltaiczny to zmiana promieni słonecznych w energie elektryczną. W jaki sposób to działa? Panele(ogniwa) fotowoltaiczne absorbują promienie słoneczne produkując prąd stały. Skorelowany z panelami inwerter(falownik) zmienia prąd stały w prąd zmienny, którego używamy w gospodarstwach domowych do zasilania takich urządzeń jak np. komputery czy telewizory.

Czy nasłonecznienie w Polsce jest wystarczające?

Polska - podobnie jak europejski lider branży produkcji energii ze źródeł odnawialnych Niemcy – ma podobne warunki nasłonecznienia. W związku z tym posiadamy ogromny potencjał do wykorzystania w tej dziedzinie.

Ile to kosztuje?

Wbrew powszechnym opiniom zainstalowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga dużych nakładów finansowych. Instalacja o mocy 3kWp, która pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną większości gospodarstw to koszt ok. 14 000 zł. Istnieje możliwość dofinansowania w wysokości 5 000 zł.

Co zyskuję?

Posiadacz naszych paneli fotowoltaicznych przede wszystkim staje się niezależny od wciąż rosnących cen energii elektrycznej, co spowoduje obniżenie rachunków. Żywotność ogniw fotowoltaicznych to ponad 30 lat, na ten czas zyskujesz bezpieczeństwo energetyczne. My zapewniamy gwarancje na min. 10 lat.

Co z wytrzymałością na warunki atmosferyczne?

Nasze panele fotowoltaiczne są dostosowane do warunków atmosferycznych w Polsce. Kulka gradu o wielkości piłeczki golfowej nie dokona zniszczeń na naszym ogniwie fotowoltaicznym. Natomiast śnieg nie zalega na panelach, ponieważ nawet przy niskiej temperaturze panele pracują produkując ciepło, dzięki czemu śnieg się zsuwa.

Czy fotowoltaika działa zimą?

Oczywiście. Panele fotowoltaiczne w przeciwieństwie do paneli słonecznych działają poprzez uzyskiwanie promieni słonecznych, a nie pobierając z nich ciepło.

Czy położenie dachu ma znaczenie?

W związku z tym, iż Polska znajduje się na półkuli północnej ogniwa fotowoltaiczne muszą być skierowane na południe. Jeżeli dach nie jest skierowany na południe istnieje możliwość instalacji wschód-zachód, które zapewnia zbliżone wyniki.

Ile trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?

Przy założeniu, że panują dobre warunki atmosferyczne i konstrukcja dachu jest zwyczajna instalacja trwa 1-2 dni. Z kolei gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające, a struktura dachu nietypowa montaż realizujemy w ciągu 3-4 dni.