Predykcje cen za energię elektryczną w Polsce

13.03.2020

Przewidywania dla cen energii elektrycznej w najbliższej dekadzie są jednoznaczne. Zdecydowana większość ekspertów w tej dziedzinie wieszczy nieuchronny wzrost cen energii elektrycznej. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej postaram się przedstawić kluczowe czynniki determinujące tą tendencje.

Jak wybrać dobry panel fotowoltaiczny?

13.03.2020

Wybór odpowiedniego panelu fotowoltaicznego ma kluczowe znaczenie z perspektywy uzysków energii na przestrzeni 25-30 lat. Dla przeciętnego inwestora jest to wybór dosyć trudny, z racji tego, iż większość paneli na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie. Poniżej przedstawię analizę kilku elementów na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dany panel spełni nasze oczekiwania w przyszłości.

Dofinansowania i ulgi związane z instalacjami fotowoltaicznymi

12.03.2020

Rządy Państw Unii Europejskiej w ostatnich latach kładą duży nacisk na produkcje energii ze źródeł odnawialnych. W związku z tym można gołym okiem zauważyć popularyzację zielonej energii takiej jak panele fotowoltaiczne. Dzieję się tak między innymi dzięki środkom finansowym przekazywanym na odnawialne źródła energii z budżetów UE oraz Polski.

Jak dobrać falownik?

11.03.2020

Falownik, zwany również inwerterem, to jeden z ważniejszych elementów instalacji fotowoltaicznej. Wraz z panelami PV, rozdzielnią prądu stałego, kablami solarnymi oraz systemem montażowym tworzy komplementarną całość. Jego głównym zadaniem jest zamiana prądu stałego, generowanego w panelach fotowoltaicznych, na prąd zmienny który wykorzystywany jest w sieci domowej do zasilania urządzeń, a jego nadwyżka wysyłana jest do sieci energetycznej. Krótką analizę cech inwertera, na które warto zwrócić uwagę, znajdziesz poniżej.

Jaki dach pod fotowoltaikę?

10.03.2020

Czy istnieje idealny dach pod fotowoltaikę? Tak, natomiast jest to niezmiernie rzadka sytuacja. Jeżeli Twój dach nie jest idealny, nic nie szkodzi. Technologia pozyskiwania energii słonecznej jest na tyle zaawansowana, że są sposoby zoptymalizowania pozyskiwania tejże energii pomimo różnych niedogodności. Poniżej analizuję kilka cech dachu, które mogą mieć wpływ na instalację fotowoltaiczną.